Wydarzenia w Wielkopolsce

Noc Muzeów w Dobrzycy
Dobrzyca
20 maj 2017 r.

Noc Muzeów to coroczna impreza kulturalna, która tym razem przypada 20 maja. W Muzeum Ziemiaństwa nie zabraknie również atrakcji przygotowanych za tę okazję. 

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum w godzinach 18:00 - 00:00. Obiekt w ciągu dnia będzie zamknięty dla zwiedzających. Wstęp tego dnia jest darmowy. Ostatnie wejście do połacu przewidujemy na godzinę 23:00.

Specjalnie dla odwiedzających przygotowaliśmy liczne atrakcje. Dzięki grupie rekonstrukcyjnej z Muzeum Tradycji Napoleońskich w Witaszycach, przeniesiemy się do czasów działalności Legionów Polskich we Włoszech! Szymon Balcer i Stanisław Borowiak,  kuratorzy wystawy „Józef Wybicki i jego czasy…”, oprowadzą po przygotowanej wystawie, zdradzając tajniki powstawania ekspozycji. Panteon będzie czekał na odwiedzających z wystawą pokonkursową „Moda Ziemiańska 11864-1939”, gdzie prezentowane będą prace plastyczne uczniów z wielkopolskich gimnazjów.

Ponadto kawiarnia Cafe Loża, znajdująca się w piwnicach pałacu, otwarta będzie przez całą noc serwując gorącą kawę na pobudzenie!

W programie:

- godz. 18:30 i 20:00 - pokaz grupy rekonstrukcyjnej z Muzeum Tradycji Napoleońskich w Witaszycach
- godz. 19:00 i 21:00 - oprowadzanie po wystawie "Józef Wybicki i jego czasy. Hymn. Legiony. Księstwo Warszawskie" - autorzy: Szymon Balcer, Stanisław Borowiak
- Wystawa prac pokonkursowych "Moda Ziemiańska 1864 - 1939"  w Panteonie.

Więcej: http://www.dobrzyca-muzeum.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie