Miasto w powiecie śremskim, położone ok. 12 km na południe od Śremu, przy drodze do Gostynia.
Wzniesiony ok. poł. XVI w. Do 1810 r. był kościołem szpitalnym. Remontowany w 1618 r. Na początku XVIII w. dobudowano wieżę i kruchtę od strony północnej. Wielokrotnie remontowany, po raz ostatni w latach 1995-96 (m.in. konserwacja polichromii).
Konstrukcji zrębowej, oszalowany; zakrystia z niewielką kruchtą konstrukcji szkieletowej wypełnionej cegłami. Orientowany. Jednonawowy z węższym, zamkniętym trójbocznie prezbiterium. Przy prezbiterium od północy zakrystia z kruchtą, przy zachodniej ścianie nawy druga kruchta. Nawa i prezbiterium nakryte wspólnym dachem krytym gontami. Wieża nad zachodnią częścią kościoła nakryta gontowym hełmem z drewnianą latarnią. Wewnątrz strop. Nad wejściem do zakrystii napis dotyczący konsekracji kościoła i ołtarza z datą „1657”. Między prezbiterium i zakrystią otwór drzwiowy o łuku podkowiastym, w północnej ścianie nawy odrzwia o łuku „ośli grzbiet”; oba z początku XVII w. Polichromia na ścianach prezbiterium z lat dwudziestych XX w.
Wczesnobarokowy ołtarz główny z 2 ćwierci XVII w. z płaskorzeźbioną sceną Koronacji Marii. W północnym ołtarzu bocznym obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 2 ćwierci XVII w., w ołtarzu południowym obraz Pietà z XVII w. Na belce tęczowej wycięta data „1618” oraz napis dewocyjny oraz krucyfiks z 1 poł. XVI w.