Czar czterech kółek… Gostyń i okolice

Czar czterech kółek… Gostyń i okolice

Herb Czar czterech kółek… Gostyń i okolice

W czasie tej całodziennej wycieczki nie zabraknie atrakcji, zwłaszcza dla miłośników czterech kółek. Trasa wiedzie w rejon Gostynia. Wycieczkę tą trzeba koniecznie wcześniej zaplanować i uzgodnić korzystanie z wszelkich atrakcji na trasie!!!!

Trasa: Gostyń - Lubiń - Bieżyń - Cichowo
Odległość: ok. 30 km

Zwiedzanie zaczynamy od sanktuarium MB Róży Duchownej na Świętej Górze. Jeśli decydujemy się na przejazd drezyną w Gostyniu zwiedzamy tylko Muzeum Samochodów Zabytkowych Rodziny Pedów. Zanim jednak się tam udamy - należy upewnić się(!), że muzeum będzie czynne, gdyż nie ma ono sztywno ustalonych godzin otwarcia.. Jeśli rezygnujemy z podróży drezyną proponujemy zwiedzanie Gostynia.

Kolejnym punktem programu będzie wizyta w klasztorze benedyktynów w Lubiniu. Warto zapytać zakonników o klasztorne kulinarne specjały, które są przyrządzane wg starych receptur. Wokół klasztoru prowadzi też fabuła gry terenowej - questu Opactwo benedyktynów w Lubiniu. 
Dla spragnionych mocnych wrażeń proponujemy przejazd drezyną kursującą na trasie Krzywińskiej Kolei Drezynowej. Zazwyczaj drezyny wyjeżdżają z Bieżynia. Jednak godzinę odjazdu i wszelkie dodatkowe atrakcje należy uzgodnić z właścicielem kolei.

Na zakończenie proponujemy przejazd do Cichowa, gdzie odwiedzimy skansen filmowy Soplicowo, którego zabudowania były wykorzystane jako scenografia do filmu Pan Tadeusz. Przy sprzyjającej pogodzie możemy się zrelaksować nad Jez. Cichowo.

Przebieg trasy

Galeria artykułu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie