Wielkopolskie Questy
Wędrówki dendrologiczne
Gołuchów

Wielkopolskie Questy
Wędrówki dendrologiczne
Gołuchów

Herb Wielkopolskie Questy<br>Wędrówki dendrologiczne<br>Gołuchów

GOŁUCHÓW

Gołuchów – położony ok. 17 km na północny zachód od Kalisza przy drodze krajowej nr 12.

Do tej pory turyści przyjeżdżali do Gołuchowa, aby zobaczyć wyjątkowy zamek Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej. Zwiedzanie parku odbywało się „przy okazji”. Dla miłośników questów głównym celem w Gołuchowie jest przejście dwóch ścieżek z zagadkami prowadzących po parku. Proponowana poniżej to opowieść o gołuchowskich drzewach.

Uczestnik zabawy rozwiązuje zadania i zagadki zawarte w ulotce questowej. To one prowadzą od punktu do punktu, aż do miejsca, w którym została ukryta skrzynia skarbów. Skarbem jest pieczęć, którą przystawia się na ulotce, jako poświadczenie przejścia questa.

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje kiedy podejmie wyzwanie!

Trasa questu zaczyna się przed Muzeum Leśnictwa w parku w Gołuchowie.

Czas przejścia ok. 45 minut.

Ulotki do  gry można bezpłatnie otrzymać w Ośrodku Kultury Leśnej oraz samodzielnie wydrukować w kolorze pobierając plik pdf

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Quest jest dostępny również w wersji angielskiej

Lokalizacja

Komentarze (6)

Piotr i Adaś

2015-06-01 05:52:19

Cudo przyrody, zwłaszcza pod koniec maja. Opisać okolicę - brakuje słów. Dobrze, że są questy, człowiek poznaje swój region i dowiaduje się wielu nowych rzeczy. Ukrycie pieczęci wymaga chwili poszukiwań , ale i tak warto spędzić tu czas nie tylko przeznaczony na quest. Jeszcze na pewno tu wrócimy.

Harcerz

2016-03-31 15:01:12

Polecam, bardzo przyjemna wędrówka, można przy okazji zwiedzić inne miejsca :) ciekawy pomysł dla ludzi w każdym wieku :)

Karolina

2017-06-26 06:34:05

Piękne miejsce. Koniec kropka :-)

Agata, Radek i Oliwka ;-)

2017-08-14 08:56:13

Miejsce które można pokochać od pierwszego wejrzenia ;-) Gorąco polecamy Questy w tej okolicy ;-) POZDRAWIAMY!!!! ;-)

Liski

2017-11-01 16:39:12

Nie spodziewaliśmy się przyjeżdzając do Gołuchowa, że zastaniemy tutaj tak wspaniały park i majestatyczny zamek. Co tu dużo mówić - sami zobaczcie ;) Polecamy serdecznie

Nika

2020-05-21 10:57:46

Questy po parkach mają to do siebie,że patrzymy na to, na co byśmy zwykle nie zworócili uwagi + dawka historii. Polecam

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie