Gołuchów

Gołuchów

Załączniki audio

Pobierz wszystkie ›
warunki prawne
Herb Gołuchów

Jedną z najbardziej znanych atrakcji Wielkopolski jest zamek w Gołuchowie. Jednak proponowana przez nas wycieczka nie ograniczy się tylko do zwiedzenia zamku. Aby zobaczyć wszystkie gołuchowskie atrakcje bez pospiechu należy przeznaczyć na wycieczkę ok. 5 godzin.

W tym czasie proponujemy:

- zwiedzanie zamku z audioprzewodnikiem.
Korzystając z nagrań można zwiedzić cały obiekt, niemal tak dokładnie jak w towarzystwie zawodowego przewodnika. Sami będziemy decydowali o tempie zwiedzania. Jeśli zechcemy zrobić sobie na chwilę przerwę wystarczy w urządzeniu z którego odtwarzamy nagranie wcisnąć przyciska <pauza> .
Przed wyruszeniem na wyprawę warto zapoznać się z warunkami zwiedzania na  stronie muzeum

- zwiedzanie Ośrodka Kultury Leśnej. W Muzeum poznamy pracę leśników na przestrzeni dziejów. Jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce.
Szczegóły na stronie Ośrodka.

- zwiedzanie Oficyny. W obiekcie, który w chwili przebudowy zamku Izabela Działyńska zaadoptowała na swoje mieszkanie zobaczymy ekponaty związane z tradycjami myślistwa

- zwiedzanie zagrody żubrów. Sympatyczny spacer przez park o każdej porze roku. Przekonamy się,  że żubry można spotkać nie tylko w Białowieży.

- zwiedzanie parku. Tego punktu wycieczki nie wolno pominąć. Urokliwe alejki, piękne drzewa. Wspaniały wypoczynek przed ostatnim punktem programu. Spacer i zwiedzanie parku można uatrakcyjnić wędrówką z questami "Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej" 

lub Wędrówki dendrologiczne.

- spacer do głazu św. Jadwigi - największego głazu narzutowego w Wielkopolsce. Możemy tam dotrzeć na dwa sposoby. Można tam dojechać samochodem - wyjazd z Gołuchowa drogą w kierunku na Kalisz. Od drogi głównej odchodzą w niewielkiej od siebie odległości dwa drogowskazy w prawo - kierujące do głazu. Skręcając za pierwszym razem musimy zostawić samochód na parkingu strzeżonym i dalszą drogę pokonać  pieszo. Drugim wariantem dotarcia do głazu jest wędrówka (ok. 4 km) oznakowanym szlakiem pieszym żółtym lub niebieskim.

Przebieg trasy

Galeria artykułu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie